Filip Jenić sa elitom u Sarnu

Luka Malbaša kvalifikacije Ada Huja jun 2019

11. 06. 2019. Comments (0) Views: 343 Karting

Domaće snage pružile dostojan otpor na Ada Huji

Peta trka Centralnoevropske zone koja je održana minulog vikenda na Ada Huji bodovana je još za nacionalni i Otvoreni šampionat Srboje, prvenstvo Hrvatske i Sportstil kup. Shodno tome na kartodromu na desnoj obali Dunava viđen je pristojan broj takmičara iz inostranstva, kojima su domaće snage pružile dostojan otpor na stazi prilikom raspodele bodova.

Najmlađi u prvom planu

Procentualno najviše stranaca protiv dvojice dečaraca viđeno je u klasi rotaks mikro. Boje Srbije više nego časno branili su i odbranili Luka Malbaša i David Matlak. Malbaša je u CEZ konkurenciji osvojio treće mesto, domogavši se pehara, zahvaljujući drugim mestom u prvoj, odnosno četvrtim u drugoj trci. Matlak je osvojio sedmo mesto u konkurenciji od 13 takmičara. Kada je u pitanju domaća priča Luka i David su zauzeli prvo odnosno drugo mesto.

Aleksa Lazarac CEZ V trka Ada Huja jun 2019

Nemanja Jovanović u klasi rotaks mini ostvario je dvostruki trijumf. Prvo mesto za CEZ i prvo za nacionalni i Otvoreni šampionat Srbije. U klasi rotaks junior Filip Jenić je ostvario identičan uspeh poput Jovanovića u miniju. Družina u klasi 125 TAG nije imala konkurenciju iz zemalja u okruženju, ali ih to nije omelo da se trkaju kao da je puna startna rampa. Posle dve trke slavio je Đorđe Štulić.

Kvalifikacije Nikola Tošić rotaks senior Ada Huja jun 2019

Klasa rotaks senior bila je neizvesna i uzbudljiva za gledanje do samog kraja, sa akcentom na drugoj trci. Kada su u pitanju „domaći“ bodovi Nikola Tošić i Aleksa Lazarac osvojili su po 45, odnosno Mateja Soldat 16. Kod šiftera odnosno u klasi KZ 2 viđena je dominacija Jana Pokosa iz Hrvatske, ali i odlična vožnja i čisto preticanje Uroša Stevanovića novajlije u klasi, ali starog majstora kartinga.

Uroš Stevanović V CEZ trka Ada Huja jun 2019Uroš Stevanović V CEZ trka Ada Huja jun 2019