Dragoj i Tomanović na Nirburgringu

Rihter drugi u MXB na Kreševu

16. 06. 2014. Comments (0) Views: 542 Motociklizam

Nemet najbrži na Grobniku

Minulog vikenda na auto motodromu Grobnik nadomak Rijeke u okviru Svetskog kupa motocikala na prikolicom održano je i Alpe Adrija takmičenje na kojem je učešće uzelo četiri takmičara iz Srbije. Najuspešniji u moto klasik disciplini do 500 kubika bio je Mihalj Nemet iz Novog Sada.

mihaljnemet

Pored njega u pomenutoj disciplini, ali u klasi open učestvovali su Zoran Pavlović koji je osvojio drugo mesto i Miroslav Grubin koji je prilikom pada na trci slomio četiri rebra.

Jedini predstavnik u brzinskom motociklizam u klasi 600 SS bio je Đorđe Rakić koji je još u četvrtak tokom nezvaničnih treninga pao i slomio nogu. Važno je napomenuti da su pomenuti plasmani ostvareni tokom subotnjeg trkačkog dana, jer je nedeljni program otkazan zbog jake bure.