Jubilarni 20. reli terenskih vozila u organizaciji Extrem 4×4 kluba iz Beograda odradile su mlade snage, kojima su bespoštedno pomagali veterani. Stare dobre izazove na terenu u okolini prestonog grada prvog vikenda decembra rešavalo je više od 60 posada u tri klase soft kategorije i plus neizostavna turist klasa. Prvo mesto u softu u spravi 2800 kubika + osvojio je Igor Mladenović, u turistu najspretniji bio je Nemanja Čolović, a laskavu titulu najupornijeg vozača poneo je Marko Obradović.
Posle tehničkog prijema i verifikacije takmičarski su prateći putnu knjigu krenuli iz Leštana put Avale na specijalne brzinske ispite. Posle svakog savladanog ispita potrebno je bilo dobiti pečat od tako zvanog čekera predstavnika organizatora. Kako se dalo i očekivati najviše publike okupilo se podno Avale kod čuvenog restorana Čarapićev brest gde je na programu bio jedan od specijala, posle kojeg je sledio zasluženi ručak. Gromoglasno navijanje, deljenje saveta, i još po koja doskočica na račun vozača, ali i suvozača koji su morali da razvlače sajle kroz blato kako su bi se iščupali iz istog, izazivale su salve smeha i dobrog raspoloženje. Na kraju sve posade neke spretnije i brže, neke malo sporije, uspele su da savladaju sve zadate prepreke „pokupe“ sve pečate i stignu do cilja na svečano proglašenje i dodelu nagrada.
Posle svega može se reći da su mlade snage uspešno položile organizaciju veoma zahtevnog takmičenja i da im preostaje da sumiraju utiske i izvuku pouke za naredno izdanje. Klub je ušao u treći deceniju rada i postojanja što je svakako vredno pažnje i hvale i obaveza više da se uvek bude na visini zadatka.
Rezultati
Klasa do 1800 kubika: 1. Aleksandar Đurčić, 2. Viktor Savić, 3. Dragan Knežević
Klasa do 2800 kubika: 1. Aca Stošić, 2. Marko Mitrić, 3. Dejan Perišić
Klasa 2800 +: 1. Igor Mladenović, 2. Dragan Tošić, 3. Aleksandar Krivokuća
Klasa Turist: 1. Nemanja Čolović, 2. Dragan Milošević, 3. Goran Savić
Tagovi: Extrem 4x4 Beograd 2025 Carapinac, Extrem 4x4 Beograd 2025 Mlade nade




