Od svitanja do sumraka na Jeljenu

David Božić rekord poligona u Subotištu

22. 05. 2022. Comments (0) Views: 161 Brzinski, Motociklizam

Božiću rekord poligona u Subotištu

Drugi dan duplog programa šampionata Balkana u brzinskom motociklizmu i moto klasik diciplini na poligonu u Subotištu još jednom je obeležio David Božić takmičar najjače klase 1000 štok sport. Neverovatnim podvigom uspeo je da u pretposlednjem krugu prestigne vodećeg Martina Čoja, da bi u poslednjem postavio i novi rekord staze, tačnije poligona u vremenu 1.17:928.

Nedeljni takmičarski program bio je istovetan subotnjem kada je u pitanju raspored trka po klasama. Divizija klasa 125 SP i 300 SSP bila je prva trka dana, a potpunu dominaciju demonstrirao je Konstatinos Mavropoulos u 300 SSP. Branislav Bekić opet je bio jedini takmičar u 125 SP. CF moto kup takmičenje pripalo je Fabijanu Cocariu, to je bila druga trka dana.

Start treće trke klase 600 SSP u prvoj desnoj obeležio je pad trojice takmičara, zbog čega je trka prekinta. Posle ukazane lekarske pomoći usledio je restart, a Strahija Kovačević se nije dao iznenaditi već je ubedljivo slavio. „Hiljadarku“ je obeležio Božić i potkrepio staru tvrdnju da pobednik nije odlučen dok sudija ne mahnem kariranom zastovom i označi kraj trke.

Formula 600 bile je peta trka dana na kojoj je Hristijan Buzalkovski potvrdio primat kada su amateri u pitanju. Ista situacija viđena je u formuli 1000 gde je Aleksandar Ivković objasnio da je nedostižan za konkurenciju.

Finale finala pripalo je divizijama klasa u moto klasik dicilini. Stari dobri karburatori imali su šta da pokažu tokom osam krugova koliko su vozili.