Božiću rekord poligona u Subotištu

David Božić (321) 1000 štok sport Subotište maj 2022

21. 05. 2022. Comments (0) Views: 161 Brzinski, Motociklizam

Božiću prvo Subotište u 1000 stk

Dupli program u organizaciji Moto saveza Srbije na poligonu u Subotištu nadomak Beograda koji je bodovan za šampionat Balkana, Otvoreni šampionat Srbije i prvenstva Rumunije i Severne Makedonije, tokom subotnjeg prvog dana obeležio je David Božić pobedom u najjačoj klasi 1000 štok sport. Od starta do cilja bez milosti za konkurenciju odradio je 18 krugova aktuelni šampion Srbije.

Posle slobodnih i dva kvalifikaciona treninga po klasama prva trka dana pripala je diviziji klasa 125 SP i 300 SSP. Posle 15 krugova prvi je na cilj stigao i to vrlo ubedljivo Konstatinios Mavropoulos ispred Patrika Paskote. Branilsav Bekić bio je jedan jedini u klasi 125 SP. Usledila je trka CF moto kup takmičara iz Ruminije, gde je slavio Kristina Radu.

Treća trka dana pripala je takmičarima klase 600 SSP gde je pobedio Strahinja Kovačevića. Posle lošeg starta trebalo mu je gotovo osam krugova da perstigne vodećeg Ionela Paskotu. U 1000 štok sport klasi pomenuti Božić je još jednom dokazao da je bez konkurencije.

Obilje uzbuđenja viđeno je u klasi 600 formula gde je posle 14 krugova slavio Hristijan Buzalkovski. Ništa manje uzbudljivo bilo je i u 1000 formula klasi gde je prvi kroz cilj prošao Aleksandar Ivaković.

Finale dana pripalo je takmičarima moto klasik discipline koji su vozili u dve divizije sačinje od po tri klase.

Sutra sledi drugi takmičasrki dan, a prva trka zakazan je za 13.00 časova.