Trešnjari za nastavak moto kros sezone

Jankovići merkaju Tovariševo

11. 09. 2018. Comments (0) Views: 827 Motociklizam, Motokros

Trešnjari u znaku braće Janković

Četvrta trka Otvorenog šampionata Srbije u moto krosu koja je održana u moto parku Trešnjari nadomak Žiče u potpunosti je pripala braći Janković, Luki i Lazaru, kada su u pitanje dve osnovne klase MX 65 i MX 85. Istini za volju i preostali momčići svojski su se borili i dobrano namučili momke koji žive u Austriji, a voze za klub iz Čačka, da se domognu najvišeg stepenika na pobedničkom podijumu.

Lazar Janković Trešnjari

Takmičarski dan u Trešnjarima obećavao je blatnjavu, vrlo blatnjavu trku, zbog provale oblaka koja se desila dan ranije u subotu. Zahvaljujući ogromnim naporima ljudi iz organizacije i pomeranjem satnice, stekli su se uslovi da se takmičenje održi. Nezvanični treninzi poslužili su kao zvanični, taman da se izbaci voda sa idealnih putanja.

Trening klasa MX 65 i MX 85 Trešnjari

Zoran Čekanović višedecenijski sportski funkcioner i direktor takmičenja pribegao je oprobanoj metodi, spajanju klasa u divizije, mada je bilo dovoljno takmičara da praktično voze svaka klasa za sebe. Divizije su svakako dinamičnije i zabavnije za gledanje, a takmičenje u tom slučaju ima tempo i praktično brže se dolazi do proglašenja najboljih i dodele pehara.

Gabor Sagmajster Trešnjari kao u najboljim danima

Diviziju 1 sačinjavale su klase MX 1 i MX 2. Branko Antić nije se dao iznenaditi u obe trke i bez mnogo napora slavio je u klasi MX 1 ispred Marka Kostića. Vukašin Jablanović bio je najbrži u prvoj trci klase MX 2, ali je Nenad Petrović slavio u drugoj. Druga divizija bila je sastavljena od tri klase: MX 3, MX B i MX S. Gabor Sagmajster kao u najboljim danima tokom prve trke domogao se prvog mesta ukupno i u klasi MX 3, Aleksandra Šefer bio je nabrži kod družine MX B, a Branko Radanov u klasi MX S. U drugoj trci Viktor Lang je slavio u MX 3, Damnjan Damnjanović u MX B, ali je Radanov bio na visini zadatka.

Branko Radanov kandidat za titulu u klasi MX S Trešnjari

Amateri i ATV su po logici stvari vozili sami. U prvoj trci kod amatera slavio je Filip Pandrc, a u drugoj Veljko Trifunović. Dimitrije Bjeloš i Zdravko Crnjanski podelili su po jedno prvo mesto u klasi ATV.

Milan Vukajlović Trešnjari

Trke klase MX 85 bile su prava poslastica za gledanje. U prvoj trci Lazaru Jankoviću najbliži je bio Milan Vukajlović, a tik za njima i Vuk Drmanac. Ako se uzme u obzir da je Janković najbrži krug vozio 1:00.709, a Vukajlović 1:01.261, odnosno Drmanac 1:02.408, poznavaocima prilika potpuno je jasno koliko je bilo uzbudljivo tokom trke.

Vuk Drmanac Trešnjari

Valja naglasiti da je mlađani Drmanac u drugoj trci ima najbrži krug ispod minuta, što je vredno hvale i govori u prilog o kakvom se potencijalu radi.

Luka Janković i Aleksa Milosavljević

Mlađem Jankoviću, Luki u klasi MX 65 najozbiljniji takamc za prvo mesto u obe trke bio je Aleksa Milosavljević. Koliko su bili dobri svedoči i navijanje publike, jer na mališane su svi slabi, a naročito kada se jasno vidi sa kolikim se žarom i energijom bore iz kruga u krug. Vredni pomena su i ostali učesnici Relja Kuzman, Filip Rajević, posebno Danilo Crnjanski koji je na startu druge vožnje doživeo pad zbog čega je trka prekinuta. Zahvaljujući brzoj reakciji službi i izuzetno prisebnim roditeljima, kada su ustanovili da nema povreda, Danilo je ponovo stao na startnu rampu i odradio trku. Petar Mitrović i Stefan Menčik su i te kako dali doprinos u osnovnoj klasi moto kros discipline.