Start 1000 STK i SBK prva desna septembar 2021

MX Trešnjari pretposlednja trka šampionata

David Božić (321) 1000 STK Subotište septembar 2021

12. 09. 2021. Comments (0) Views: 139 Brzinski, Motociklizam

Božić odbranio šampionsku titulu na finalnoj trci

Na poligonu u Subotištu u organizaciji AMS Srbije i MS Srbije, pod generalnim sponozorstvom Spark rejsing tima, održana je finala trka Otvorenog šampionata u brzinskom motociklizmu i pretposlednja u moto klasik disciplini, koja je pride bodovana i za Balkansku moto uniju (BMU). U najjačoj klasi 1000 štok sport trijumfom na nedeljnoj trci David Božić je odbranio titulu šampiona i na najbolji način završio sezonu. Drugo mesto u pomenutoj klasi osvojio je Vlad Neaga koji je nekoliko metara pre cilje prestigao Strahinju Kovačevića koji je završio kao treći.

Finalni takmičarski dan šampionata u brzinskom motociklizmu otvorili su takmičari klasa 125 SP i 300 SSP. Posle 14 krugova koliko predviđa Pravilnik takmičenja prvi kroz cilj u klasi 125 SP prošao je Almir Šabanagić, dok je u klasi 300 SSP slavio gost iz Rumunije Patrika Paskota.

Trku najjaće klase 1000 štok sport i 1000 superbajk obeležilo je puno neizvesnosti i preticanja tokom 18 krugova. Od starta silovito je povukao Strahinja Kovačević dok mu je klupski kolega Božić bio na točku, a Neaga je sa treće pozicije čekao raspelt. Negde na polovini trke došlo je do promene u vođstvu, da bi u finišu poredak bio: Božić, Neaga i Kovačević.

Trku klase 600 formula obeležio je restart, jer je u šestom krugu takmičar iz Rumunije pao, pa je trka prekinuta. Posle ponovnog starta slavio je Mihajlo Živanović. Sličana situacija viđena je u trci klase 600 SSP, ali je odlučeno da posle prekida takmičara voze „novu“ trku sa manjim brojem, tačnije umanjenim preostalim krugovima, da bi kroz cilj prvi prošao Ionel Paskota.

Najbrojnija je bila klasa 1000 formula, koja je pružila i najviše užitka publici pored poligona u Subotištu. Posle 14 krugova najbrži je bio Aleksandar Lukić.