Dupli program za finale RR šampionata MSS

Božić odbranio šampionsku titulu na finalnoj trci

Start 1000 STK i SBK prva desna septembar 2021

11. 09. 2021. Comments (0) Views: 150 Brzinski, Motociklizam

Martin Čoj najbrži u subotu u Subotištu

Pretposlednja trka Otvorenog šampionata Srbije u brzinskom motociklizmu u organizaciji AMS Srbije, MS Srbije i Spark rejisng tima , održana je na pologinu u Subotištu nadomak Beograda, a pride je bodovana za Balakansku moto uniju. Najbrži u najjačij klasi 1000 štok sport bio je Martin Čoj takmičar iz Bugarske, dok su tik iza njega bili takmičari iz Srbije David Božić i Strahinja Kovačević.

Posle tehničkog prijema i verifikacije pravo nastupa u svim klasama ostvarilo je 112 takmičara iz zemlje i inostranstva. Čast da otvore subotnji takmičarski dan pripala je najmalđim takmičarima, koji su vozili u diviziji. U klasi 125 SP slavio je Dragan Mišković, dok su klasi 300 SSP prednjačili gosti iz Rumiunije na čelu sa Aleks Pahomom.

Najjačoj klasi pripala je druga trka dana gde je pomenuti Čoj od starta silovito povukao, dok mu je Strahinja Kovačević bio na točku, a David Božić je vrebao priliku dsa treće pozicije.

Klasa 600 formula pripala je gostima iz Bugarske, a bez premca je bio Hristija Buzalkovski. Sa istom kubikažom (600), ali sa sportskom pripremom bila je četvrta trka dana gde je Ionel Paskota bio na visni zadatka strai znanac iz Rumunije.

Petu trku dana obeležili su takmičari klase 1000 formula žestokim nastupom više od 20 vozača. Zbog ozbiljnog pada Vladimira Popovića trka je morala biti prekunuta u osmom krugu, da bi bila restartovana, pošto su povređenog takmičara kolima hitne pomoći prevezli u bolnicu. Posle restarta slavio je Siniša Kočoski.

Moto klasik disciplina vozila je u dve divizije zbirno po tri klase. U divitiji 1 slavio je Zoran Pavlović, odnosno u diviziji 2 Dalibor Teodorović