Kula za nastavak prvenstva SSKS

Uroš Bogdanić finale Internacionalnog Rotaks Maks čelendža jul 2022

30. 07. 2022. Comments (0) Views: 318 Karting

Uroš Bogdanić u „zlatnoj“ sredini

Internacinalni Rotaks maks čelendž koji se svake godine tradicionalno održava krajem jula na karting stazi „Alan Prost“ u okviru kompleksa Le Man u Francuskoj, bio je jači za Uroša Bogdanića jedinog predstavnika sa licencom Sportskog auto karting saveza Srbije. Posle kvalifikacije, tri eliminacione, polufinalne i finalne trke u konkurenciji 30 takmičara sa svih meridajana Bogdanić je osvojio 15. mesto, narodski rečeno zauzeo je „zlatnu“ sredinu.

U polufinalnoj trci Bogdanić je startovao sa 8. mesta i završio na 11. poziciji. U finalom okršaju gde se golobradi dečaci ponašaju bez milosti po konkurenciju naše gore list je završio na 15. mestu.

Tokom šest dana u žestokoj konkurenicji i vrhunskim uslovima Bogdanić se vraća u rodnu Srbiju bogatiji za nemerljivo iskustvo, koje će savim sigurno umeti da iskoristi u nameri da se i ove godine domogne finalnog takmičenja Rotaks serije koje se održava u Portugaliji.