Reli Mionica za start šampionata Srbije

Junior Bagi S. Miletić jun 2022Junior Bagi S. Miletić jun 2022

19. 06. 2022. Comments (0) Views: 168 Autosport

Srpski Miletić u znaku bagija

Druga trka sezona auto kros discipline „Nagrada Opštine Odžaci 2022“ u organizaciji ASK Drajver iz Srpskog Miletića bila je u znaku takmičara koji su vozili u bagi kategoriji. Četiri male zujalice plenile su pažnjom i podizale atmosferu na užarenoj auto kros areni.

Zarad idelanih uslova na stazi ogroman trud i napor uloži su svi članovi kluba organizatora, kako bi svi učesnici imali mogućnost da pokažu šta znau i umeju.

Posle tri kvalifikacine trke po klasama, pristupulo se finalnim nadmetanjima. Prvi su na startu bili takmičari klase 1 u kojoj je slavio više nego zasluženo Nemanja Jorgovanović. U klasi 2 najbrži je bio Zoran Savić.

U klasi 3 viđeno je obilje neizvesnosti, preticanja, obilaženje za krug, odustajanja, da bi posle sedam krugova prvi kroz cilj prošao Borislav Radoslavljević. Klasa 4 i u ovom izdanju imala je više takmičatra nego što je propusana moć staze pa su kvlifikacije vožene po grupama. U finalnom nadmetanju najbolje se snašao Igor Milošević i slavio je ispred Gorana Cikote.

Vid Zubić još jednom je bio bez premca u klasi 5, dok mu je ozbiljan otpor pružao Vladimir Kaić. U klasi 6 za favorita je slovio gost iz Slovačke Jan Šebo, ali se Predrag Milić nije dao iznedaiti. Istina je da je Šebo „zaspao“ na startu, ali je Milić majstorski poveo i odradio sedam krugova rutniski od starta do cilja. Finale finala pripalo je pomenuti juniorima u bagiju, odnosno cros kart spravi.