Dominacija stranaca u Globarima

Start divizije MXV i MX Globare subota oktobar 2023

7. 10. 2023. Comments (0) Views: 632 Motociklizam, Motokros

Veterani i amateri za start finala

MK Gajić iz Kruševca na stazi Globare organizator je finalne trke sezone moto kros prvenstva Srbije koja se pride boduje i za Balkanski šampionat. Posle tehničkog i verifikacije pravo nastupa ostvarilo je 77 takmičara iz: Bugarske, Rumunije, Severne Makedonije, Turske, Bosne i Hercegovine i Srbije. Posle toga su usledili slobodni i kvalifikacioni treninzi po klasama.

Prvog dana u subotu finalno izdanje otvorili su takmičari u diviziji koju su sačnjivali vozači MX i MXV klase, drugim rečima amateri i veterani. Najbrži u diviziji bio je Hristian Iloski, koji je pride slavio u MX klasi, drugi je bio Nenad Petrović, a treći Nenad Jeremić. Kod veterana slavio je Veselin Malinov, ispred Nikolaja Angelova, a treći je kroz cilj prošao Cvetomir Ivančev.

A, finale prvog dana pripalo je najmlađim vozačima klase MX 50, gde je bez premca bio Viktor Kolnookov.

Strat klase MX 50 Globare subota oktobar 2023

Nedeljni takmičarski dan počinje drugom trkom divizije klasa MXV i MX, posle čega slede po dve trke klasa MX 65, MX 85, MX 1 i MX 2, odnosno druga trka klase MX 50.