Gábor Sagmajster prvi put je zajahao svog gvozdenog KTM „konja“ ove godine. Naš jedini predstavnik Srbije na 40.Dakar reliju uspešno je odradio tehnički i verifikaciju motora.
-Sve smo bez većih poteškoća odradili, organizatori nisu imali velikih zamerki na našu opremu. Još nam je ostao veliki brifing, pa posle podijum i start – rekao je Sagmajster.
Tehnički prijem su uspešno obavile i njegove timske kolege. Sada su svi na kratkom predahu, ali u glavama već razmišljaju o startu i prvoj etapi koja vodi iz Lime u Pisko, odakle potiče nacionalno peruansko žestoko piće po istom imenu.
tekst i foto: ZtM
Tagovi: argentina, bolivija, etapa, lima, peru, pisko, tehnički, verifikacija



