Nemanja Milovanović osvojio šampionski pehar u klaci D4 - TC 3500 ccm na Ušću

Radojković uz pomoć drugara do trijumfa na Ušću

Stojan Avaramović klasa VI auto kros Sombor septembar 2021

19. 09. 2021. Comments (7) Views: 644 Autosport

Avramović najbrži u najjačoj klasi u Somboru

Trećeg vikenda septembra AMSK „025“ iz Sombora na periferiji grada u adrenalinskom parku organizovao je finalu trku u auto krosu koja je bodovana za Otvoreni i nacionalni šampionat Srbije. Posle tri kvalifikacione trke, u finalnom nadmetanju u najjačoj šestoj klasi slavio je Stojan Avramović ispred Željka Mraovića i Ivana Todorovića.

Od ranih prepodnevnih sati borili su se takmičari kroz kvalifikacione trke po klasama za što bolju startnu poziciju u finalnom okršaju. Bez imalo milosti po sebe i takmičarske sprave vozili su po zemljanoj podlozi za sve novce kroz oblake prašine, odnosno kroz blato posle polivanja staze, jer tako nalaže Pravilnik.

Brifing uoči finanle trke Sombor auto kros septembar 2021

Brifing uoči finanlne trke Sombor auto kros septembar 2021

U klasi do 1200 kubika viđeno je osam takmičara tokom tri nadmetanja, a iz trke u trku najviše umešnosti demonstrirao je Velibor Kostić u opel korsi. Odličan otpor pružali su mu Mario Suhalj u pežou 106, odnosno Goran Cikota u renou klio, dok je Goran Milić predstavnik kluba organizatota doziranom vožnjom u tojoti jaris izborio drugo mesto na startu finalne trke. Posle prevrtanja Nemanje Lončara u petom od sedam krugova, trka je prekinuta, a slavio je Velibor Kostič.

„Dvojka“ je brojala nešto manje takmičara, sa nešto jačim automobilima od 1201 do 1400 kubika, ali je zato bilo i te kako uzbudjlivo i neizvesno tokom kvalifikacionih i finale trke u kojoj je slavio Petar Cikota u škodi fabiji, ispred Radoslava Radosavljevića u pežou 206.

U klasi 3 viđeno je 12 takmičara u spravama od 1401 do 1600 kubika. Zbog pomenutog broja vozača vozili su kvalifikacije u dve grupe, što je dodatno bilo zabavno za vrlo pristojan broj publike pokraj staze. U finalnoj trci posle sedam krugova najbrži je bio Borislav Radosavljević u pežou 206, ispred Spasoja Živanovića u opel korsi.

Start finalne trke klase IV auto kros Sombor

Klasa 4 imala je istovetan broj takmičara( od 1601 do 2000 kubika) kao u klasi 3, i za nijansu je bila zanimljivija i neizvesnija za gledanje, što se davlo videti na osnovu rekacija navijača. Kvalifikacije su najavljivale vrlo uzbudljivu finalnu trku što su takmičari i opravdali na stazi. Posle dosta izletanja i odustajanja prvi je kroz cilj prošao Ilija Veledinović u ford fokusu ispred Željka Mraovića u opel astri.

Šest takičara u klasi 5 od 1601 do 2000 kubika bili su više nego dovoljni za žestoke okršaje na stazi. U finalnoj trci posle sedam krugova slavio je Vid Zubić za volanom BMW-a 320 ispred Vladimira Kaića u ford sieri.

Vid Zubić klasa V auto kors Sombor 2021

Finale je pripalo takmičarima klase 6 u automobilima od 2001 do 4000 kubika. Od tri audija na startu najbržio je bio Stojan Avramović u S3 1.8T.

Vredan pomena je Igor Milošević koji je posle tri tutule šampiona u klasi 4 „zaradio“ Zlatnu kacigu.

1. MIŠAVAGEN autocross kaže:

Kakva zlatna kaciga, sramota, prekršen protokol, neko sebi dao za pravo da dodeljuje zlatnu kacigu nekome ko nema ni jedan uslov za zlatnu kacigu, zaslužio je samo podsmeh ostalih takmičara za tu lakrdiju.

• Vladica Sljivic kaže:

Sve ste videli sinoć na dodeli, što je rečeno to je i pročitano, a da to ne radi klub ili organizator već Savez, to je tačno. Detalje valja raspraviti.

• Veljko Kocić kaže:

Koga šta zanima i kome šta nije jasno može da mi se obrati..
        Kocić Vejlko
        0692856614

Unapred hvala!

2. Maja Radosavljević kaže:

POŠTOVANI,
    Da li je ovo važeći pravlnik o dodeli priznanja? Da znamo o čemu raspravljamo.

Član 123.
    Zlatna kaciga se dodeljuje vozaču koji je tri puta za redom (uzastopno), odnosno ukupno pet puta osvojio Nacionalni
    Šampionat Srbije u istoj disciplini. Ukoliko vozač u toku jedne takmičarske godine osvoji više titula, radi dodeljivanja
    zlatne kacige računa se samo jedna titula iz te godine.
    Zlatna plaketa se dodeljuje ekipi koja je tri puta za redom (uzastopno), odnosno ukupno pet puta osvojila 1.
    mesto u konkurenciji ekipa u istoj disciplini.
    Za zlatnu kacigu i plaketu računaće se rezultati postignuti u Šampionatima (SFRJ, SRJ i SCG) kao i Nacionalnom
    Šampionatu Srbije počev od 01.01.2007. godine.
    Radi usaglašavanja postignutih rezultata u Šampionatima, odredbe ovog člana će se primenjivati od 01.01.2016.
    godine. Do tada se primenjiuju odredbe Člana 120. Pravilnika o auto i karting sportu SAKSS-a od 14.09.2012. godine.
    Član 124.
    Zlatna kaciga sa dijamantom je najveći sportski trofej koji se dodeljuje vozaču koji je tri puta osvojio zlatnu kacigu.

3. Atomski mrav kaže:

Posto su zlatne kacige na snizenju ja bi da kupim tri, i da poklonim g. Misi g. Draganu g. Pedji da podele i oni svojim vozacima

4. Apex Racing Sombor kaže:

Super je članak, samo ste trebali da navedete da je treće mesto u klasi 1 odneo takmičar iz klase 2, pošto je lepo naznačeno da je klasa 1 do 1200cm3, a ne 1242cm3.

• Vladimir kaže:

Slazem se da je clanak super, mada je trebalo napomenuti da je trece mesto u klasi 1 zauzeo debitant na obicnim zimskim gumama! A sto se tiče kubikaže malo je neozbiljno govoriti o istoj(suvise je lako proveriti i utvrditi). Kao nov u ovom sportu, malo sam razocaran medjuljudskim odnosima van same staze.