Janko Railić najbrži u Leštanima

Danilo Mladenović 19 i Strahinja Kovačević 17 1000 štok sport

4. 10. 2020. Comments (0) Views: 275 Brzinski, Motociklizam

Mladenoviću finalna trka 1000 štok sport klase

Duplim programom u kategorijama moto klasik i brzinski motociklizam na poligonu NAVAK, završen je šampionat Moto saveza Srbije. Finale finala pripalo je diviziji koju su sačinjavale klase 600 super sport i 1000 štok sport što je bio pravi potez organizatora. Posle 18 krugova sasvim zasluženo pobedio je Danilo Mladenović kako u diviziji tako i u klasi 1000 štok sport. Drugi je kroz cilj prošao odlični Strahinja Kovačević, a na trećem mestu završio je Milan Mijailović.

Finalno izdanje otvoreno je standardno vormapom, da bi prvi na stazu izašli takmičari divizije 1. U MK 50 Karolj Kenjereš bez premca, što se može reći i za Zorana Pavlovića u MK 125 koji je trijumfom došao do titule. U OT klasi slavio je Aleksandar Stajić. U diviziji 2 u MK 250 Darko Prokin bio je najbrži, u MK 500 Ivica Stankov, a u OS Florian Viorel.

Kategoriju brzinski motociklizam zvanično su otvorili takmičari klase 600 formula gde je briljirao Ninislav Mitić. U 1000 formula klasi slavio je Aleksandar Ivković, a u 125 SP Dragan Mišković. Srđan Gavrilović bio je najbrži u 600 super sport klasi, a pomenuti Danilo Mladenović u 1000 štok sport.