Finale moto kros šampionata u Bačkoj Topoli

Janko Railić Bačka Topola foto Goran Barać Brćko

11. 10. 2020. Comments (0) Views: 160 Motociklizam, Motokros

Janko Railić najbolji u Bačkoj Topoli

Pretposlednju petu trku šampionata Srbije u moto krosu koja je održana na stazi MX Ring u Bačkoj Topoli obeležili su takmičari klase MX 2 sa akcentom na Janku Railiću koji je u najbrojnijoj konkurenciji slavio u obe vožnje i pride je podigao pehar i u konkurenciji juniora.

U klasi MX 65 u oba izdanja najbrži je bio Vuk Ćajić ispred Andreja Popovića, a vredan pomena je Noel Pešut sa dva treća mesta. Istovetan uspeh u klasi MX 85 ostvario je David Vig, sa jedinom razlikom što je u prvoj vožnji na drugom mestu završio Relja Kuzman, odnosno u drugoj Aleksa Milosavljević.

Strahinja Kalamković Bačka Topola foto Goran Barać Brćko

Klase MX 3 i MX S vozile su u diviziji kako bi se dobilo na vremenu, ali i na aktraktivnosti. Viktor Lang u obe vožnje bio je ubedljiv, dok je Valde Rajević u oba izdanja završio na drugom mestu. Kod Veterana u MX S klasi Branko Radanov, kao u najboljim danima ima tapiju na najviši stepenik pobedničkog podijuma.

U najjačoj klasi MX 1 bilo je samo četiri takmičara, što je svakako alarmantno, da bi u prvoj vožnji slavio Miloš Đorđević, a u drugoj Marko Kostić. U MX B kategoriji gde uslovno rečeno voze amateri, potencijalni kandidati za MX 2 klasu, najbolji u ove vožnje bio je Filip Savić.

Narednog vikenda na istoj stazi biće održana finala trka moto kros šampionata Moto saveza Srbije.