Daliboru Miletiću potrebna je naša pomoć

3. 06. 2019. Comments (0) Views: 302 Motociklizam, Motokros

Drmancu Nagrada Čačka 2019

Možeš samo gas_ Vuk Ćajić MX 65

Četvrtu rundu Otvorenog šampionata Srbije u moto kros disciplini koja je održana na legendarnoj stazi Miloš Lijeskić „Nagrada Čačka 2019“ dvostrukom pobedom u klasi MX 85 obeležio je Vuk Drmanac. Prvi uspeh ostvario je tokom prepodneva dok su se kolege „borile“ protiv štoperice za startne pozicije mlađani Drmanac položio je prijemni ispit za Prvu kragujevačku gimnaziju i brže bolje vratio se na stazu da nastavi sa pobedničkim nizom.

MX ATV_trasira stazu tokom kvalifikacija

Čast da otvore takmičarski program pripala je vozačima klase MX ATV, iz praktičnog razloga. Posle ozbiljne količine kiše koja je pala u subotu ATV je bio logično rešenje, istini za volju isti su imali „privilegiju“ da prvi izađu i na kvalifikacije. Sa dve pobede Zdravko Crnjanski zasluženo je slavio u pomenutoj klasi.

II trka MX 65_Danilo Crnjanski i Aleksa Milosavljević

Najmlađi učesnici u klasi MX 65 zbog uslova na stazi odlukom organizatora vozili su skraćeno izdanje Jeljena, ali sa ništa manje izbuđenja i neizvesnosti. U prvoj trcio slavio je Aleksa Milosavljević, a u drugoj Danilo Crnjanski. Kako druga trka ima prioritet na najvišem stepeniku našao si Crnjanski junior.

Atomski sleva_MX B

Posle najmlađih na startu su se našli učesnici najbrojnije klase MX B. Veselu družinu predvodio je Miha Urbas takmičaar iz Slovenije koji je vozio za AMSK Čačak, i rutinski slavio u oba izdanja. Našim snagama i 10 minuta plus dva kruga su bili i više nego dovoljni u zadatim uslovima. Bilo je padova i svega što prati moto kros, na sreću bez ozbiljnih posledica, a izrazi lica isceđenih blatnjavih vozača, govorili su više od hiljadu reči.

Kroz obilje blata do zlata_Branko Radanov

Jedinu diviziju koja je viđena, sačinjavale su klase MX 3 i MX S. Viktor Lang je slavio u prvoj, odnosno Vlade Rajević u drugoj trci klase MX 3. Branko Radanov je bio na visini zadatka u klasi MX S, ali vidno neraspoložen što mu nema glavog rivala Dragiše Stankovića. Miloš Kalamković dao je doprinos klasi u ulozi takmičara i zasluženo se domogao pehara.

MX 1_Miloš Đorđević_kvalifikacije

Teo Urbas bio je neprikosnoven u klasi MX 1, ali su zato Miloš Đorđević i Marko Kostić u drugoj trci publici priredili užitak da gledaju duel za drugo mesto, dok su u isto vreme Stefan Radanov, Nemanja Vemić i Duško Paunović borili za poziciju četiri.

II trka, prvi krug MX 2

Ako je suditi po reakcijama publike najzanimljivije trkanje viđeno je u klasi MX 2. U prvoj trci slavio je Vukašin Jablanović kome je Nenad Petrović tokom 20 minuta plus 2 kruga, u samom finišutrke žargonski rečeno bio na zadnjem točku. Druga trka bila je puna obrta. Jablanović je poveo, Petrovića ga pratio u stopu, a onda je doživeo pad, što je Vukašinu dalo prednost, od gotovo pola staze. I taman kada su svi u publici pomislili da će trka ući u mirnu završnicu, Jablanović je pao i na taj način omogućio Petroviću da preuzme vodeću poziciju, koju je rutinski sačuvao do kraja trke. Evidentno je da su oba momka odlično vozači u prilog tvrdnji govore vremena sa trke koja su egal i bolja u odnosu na klasu MX1 i da će do kraja šampionata biti vrlo uzbudljivo i puno neizvesnosti u MX 2 klasi. Podskup skupa MX 2 junior obeležio je Strahinja Kalamković pre svega mudro taktički i naravno vozački.

Start klase MX 85

Finale je pripalo klasi MX 85, gde je gimanzijalac Vuk Drmanac pokazao kako se vozi kad se upiše željena škola. Vredni pomena su svakako Relja Kuzman koji je ozbiljno nervirao predsednika kluba i tatu završivši na drugom mestu i Aleksa Milosavljević koji je osvojio treće mesto i na taj način doprineo uspehu kluba.